Blog,  Elektryczność,  Kuchnia

Do czego potrzebna jest elektronika?

Każdego rodzaju sprzęty działające z wykorzystaniem energii elektrycznej zaliczane są do urządzeń elektronicznych. Odznaczają się one przede wszystkim tym, że stanowią sprzęty techniczne, które wynalezione zostały przez człowieka i skonstruowane z zastosowaniem odpowiedniej, specjalistycznej budowy, trzymając się odpowiednich układów, systemów i obwodów, a także z uwzględnieniem właściwych elementów składowych.


Elektronika centrum medyczne zielona góra kiedyś była traktowana jako to samo, co elektrotechnika. Specyficzne wyodrębnienie dwóch dziedzin elektroniki pojawiło się natomiast dopiero wraz z początkiem dwudziestego stulecia. Dokładnej rzecz biorąc miało to miejsce w roku 1906. Musimy jednak wspomnieć, że elektronika od samego początku swego istnienia jako dyscyplina naukowa wiązała się zwłaszcza z obszarem zagadnień matematycznych oraz z fizyką. Stanowi ona jedną z nadrzędnych gałęzi rozwoju techniki. Biorąc pod uwagę to, jak szybko następuje współcześnie rozwój technologiczny, elektronika znajduje szerokie zastosowanie oraz bardzo rozlegle jest ona wykorzystywana w różnych branżach.
W głównej mierze elektronika przydaje się do zastosowania przy urządzeniach pomiarowych. Do tego nie mogłaby bez niej rozwijać się inżynieria biomedyczna. Z elektroniki korzysta się tez w systemach medycznych oraz środowiskowych, na przykład na niej opiera się monitoring. Do tego, bardzo ważnym zastosowaniem elektroniki jest jej wykorzystanie w inżynierii dźwięku, przykładowo mowa tu o elektroakustyce. Elektronika łączy się tez z agrotroniką, układami elektroniki przemysłowej, telekomunikacją, techniką mikrofal, inżynierią komputerową, urządzeniami automatyki, kompatybilnością elektromagnetyczną oraz elektroniką wysokich częstotliwości.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: praca licencjacka