Blog,  Kuchnia

Jak znaleźć odpowiedni okap?

Okap to jeden z najważniejszych technicznych urządzeń w zakresie gospodarstwa domowego AGD. Wybór właściwego modelu nie jest jednak tak prosty jak mogłoby się to pozornie wydawać. Przede wszystkim wynika to z faktu, że okapy dostępne obecnie na rynku są mocno zróżnicowane pod kątem parametrów technicznych jakimi się odznaczają. Warto zatem wiedzieć, na jakie kryteria trzeba zwrócić szczególną uwagę.

http://windmar.com.pl/katalog-produktow-i-uslug/montaz-okien size-large" src="https://magiczne-zakupy.pl/wp-content/uploads/sites/162/2019/12/kitchen-1940176_1280-1024x682.jpg" alt="" width="1024" height="682" />
Okap nie ma po prostu wiać powietrzem i przeganiać nieprzyjemne aromaty kuchenne z kąta pomieszczenia w drugi kąt, ale wchłaniać je. Dzięki temu, że wyciąg- jak wskazuje samo jego nazwanie- wyciągnie opary unoszące się nad piekarnikiem, garnkami i płytą kuchenną, nie będzie problemu z osiadającymi na ścianach tłuszczami i gazem. Usunięcie przykrych zapachów http://healthandfitness.pl jest możliwe dzięki specjalistycznej konstrukcji współczesnych okapów, jaka opiera się na zamontowaniu specjalnego przewodu kominowego. To sprawia, że w kuchni występują charakterystyczne kanały wentylacyjne, przez które pochłaniane i gromadzone przez okap opary są ostatecznie wyprowadzane z danego wnętrza. Warto jednak mieć świadomość, iż zamontowanie okapu nie może być zupełnie przypadkowe, a to głównie za sprawą faktu, że musimy go zaplanować dokładnie tam, gdzie są wspomniane wcześniej przewody i kratki wentylacyjne. Należyta praca każdego okapu jest z kolei możliwa tylko i wyłącznie wówczas, gdy zdecydujemy się zwłaszcza na regularną wymianę filtrów, które przedłużą pracę wyciągu. Okap powinien być cichy w pracy, dlatego za optymalne uznaje się urządzenia wahające się w przedziale głośności w okolicy jakichś 48 dB.
Autor artykułu: